Będzie dwadzieścia mieszkań dwupokojowych, cztery lokale trzypokojowe i cztery kawalerki. Rusza budowa pierwszego z trzech nowych bloków, realizowana przez Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na ulicy Bocznej w Świebodzinie. Przyszli lokatorzy już nie mogą się doczekać.

O tym, że jest coraz większy problem z wodą pitną, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego w nowej inwestycji spółka uwzględniła zbiornik retencyjny. To z jednej strony zaoszczędzi wodę, która będzie spływała z dachu, z drugiej jest odpowiedzią na inny problem aglomeracji miejskich - ulewne deszcze. Woda podczas intensywnych, krótkotrwałych opadów zalewa ulice, bo przecież w beton nie wsiąknie a systemy
odwodnienia zwyczajnie nie nadążają z jej odprowadzaniem. Retencja jest odpowiedzią na oba problemy i dlatego spółka postanowiła skorzystać z tego rozwiązania.

Otoczenie nowego bloku ma być przyjazne dla lokatorów. Będą miejsca parkingowe i nowoczesny, dobrze doposażony plac zabaw dla dzieci. Inwestycję będzie realizowała firma Jar-Bud Jarosława Dasia, która wygrała przetarg. Po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy rozpoczną się prace ziemne. Wykonawca twierdzi, że zdąży zakończyć inwestycję w terminie, bo to nie jest pierwsze tego typu zlecenie. W zeszłym roku zrealizował podobną inwestycję w Polkowicach. Firma dysponuje własnym sprzętem i na przełomie lipca i sierpnia tego roku zamierza ruszyć z budową. Blok ma być oddany do użytku za rok i dwa miesiące.

Świebodzinianie, którzy tam zamieszkają, już nie mogą doczekać się przydzielonego M, zaś prezes ŚTBS, Lidia Wiśniewska już wkrótce zamierza ogłosić zapisy osób chętnych na zamieszkanie w drugim z trzech bloków.